Kolovna: Vynikající restaurace v Praze nabízí neodolatelné jídlo a nápoje

Kolovna

Co je "kolovna" a jaká je její historie?

Kolovna je tradiční česká restaurace, která se specializuje na českou kuchyni a pivo. Historie Kolovny sahá až do roku 1912, kdy byla poprvé otevřena v Praze. Původně sloužila jako hospoda pro zaměstnance nedaleké továrny na kolovrátky. Později se stala oblíbeným místem pro setkání a posezení s přáteli. Dnes je Kolovna známá svou autentickou atmosférou a vynikajícím jídlem, které připomíná tradiční českou kuchyni.

Kde se nachází kolovna v Praze?

Kolovna se nachází v centru Prahy, přesněji na adrese V Kolkovně 8. Tato restaurace je umístěna v historické budově, která má bohatou historii. Je situována nedaleko Staroměstského náměstí a je snadno dostupná jak pěšky, tak i veřejnou dopravou. Okolí nabízí krásné památky a atrakce, jako je například Klementinum nebo Karlova ulice. Kolovna je ideálním místem pro zastavení se během prohlídky pražských památek a objevování atmosféry Starého Města.

Jaké jsou speciality a nabídka jídel v kolovně?

Kolovna je známá svou bohatou nabídkou tradičních českých jídel. Mezi její speciality patří výborně grilované maso, jako například vepřové koleno nebo kuřecí steak. Nabídka také zahrnuje různé druhy klobás, guláš a tradiční české polévky. Pro ty, kteří preferují ryby, jsou k dispozici čerstvé ryby připravené na grilu nebo smažené. Vegetariáni si mohou vybrat z několika chutných vegetariánských pokrmů. Všechna jídla jsou připravována s použitím kvalitních surovin a podávají se s domácím pečivem a přílohami jako bramborový salát nebo dušené zelí.

Jaké jsou oblíbené nápoje v kolovně?

V kolovně v Praze můžete ochutnat širokou škálu oblíbených nápojů. Mezi nejoblíbenější patří tradiční české pivo, které je zde podáváno v různých variantách. Můžete si vybrat mezi světlým ležákem, polotmavým speciálem nebo tmavým pivem. Kromě toho nabízí kolovna také pestrou nabídku vína, jak českého, tak i zahraničního původu. Pro ty, kteří preferují nealkoholické nápoje, jsou k dispozici různé druhy limonád a džusů. A pokud máte rádi tradiční českou kuchyni, neměli byste zapomenout na skleničku slivovice nebo Becherovky po jídle.

Jaké jsou recenze a hodnocení zákazníků na kolovnu?

Kolovna získala pozitivní recenze od spokojených zákazníků. Na hodnotících platformách jako TripAdvisor a Google Maps obdržela vysoká hodnocení a pochvaly za kvalitu jídla a příjemnou atmosféru. Zákazníci oceňují autentickou českou kuchyni, skvělé pivo a vstřícný personál. Kolovna je také doporučována pro rodinné oslavy a firemní akce. Zákazníci se shodují, že restaurace nabízí vynikající jídlo za rozumné ceny. Celkově jsou recenze na kolovnu velmi pozitivní a mnoho lidí ji doporučuje jako skvělé místo pro tradiční český zážitek.

Jaké jsou ceny jídel a nápojů v kolovně?

Ceny jídel a nápojů v Kolovně jsou přiměřené a odpovídají kvalitě podávaných pokrmů. Hlavní jídla se pohybují v cenovém rozpětí od 200 do 400 korun, přičemž porce jsou dostatečně velké. Mezi oblíbené speciality patří hovězí guláš s knedlíkem za 230 Kč, vepřový kotlet s bramborovým salátem za 250 Kč a smažený sýr s hranolky za 190 Kč. Co se nápojů týče, pivo je zde samozřejmostí a stojí kolem 50 Kč za 0,5 litru. V nabídce jsou také různé druhy vína, které se pohybují od 150 do 300 Kč za láhev. Celkově lze říct, že ceny v Kolovně jsou přijatelné a odpovídající úrovni restaurace.

Jaké jsou otevírací hodiny kolovny?

Otevírací hodiny kolovny v Praze jsou velmi přizpůsobivé a nabízejí možnost návštěvy jak během pracovního týdne, tak i o víkendu. Kolovna je otevřena od pondělí do pátku od 11:00 do 23:00 hodin. V sobotu je možné navštívit kolovnu od 12:00 do 23:00 hodin a v neděli od 12:00 do 22:00 hodin. Tato široká otevírací doba umožňuje zákazníkům vychutnat si lahodná jídla a nápoje v kolovně ve vhodném čase pro ně.

Jak si rezervovat stůl v kolovně?

Rezervace stolu v Kolovně je snadná a rychlá. Můžete si rezervovat prostřednictvím telefonu na čísle uvedeném na webových stránkách restaurace. Je také možné rezervovat přes online rezervační systém, který je k dispozici na webových stránkách. Doporučuje se rezervovat stůl dopředu, zejména ve víkendových večerech, protože Kolovna bývá oblíbená a často plně obsazená.

Jak se dostat do kolovny veřejnou dopravou?

Kolovna se nachází v centru Prahy, na adrese V Kolkovně 8. Nejlepší způsob, jak se dostat do kolovny veřejnou dopravou, je využít metra nebo tramvaje. Nejbližší stanice metra je Náměstí Republiky (linka B), která je vzdálena pouhých 5 minut chůze od restaurace. Pokud preferujete tramvaj, můžete využít zastávku Dlouhá třída, která je také nedaleko. Kolovna je dobře přístupná a snadno dojitelná pěšky z hlavních turistických atrakcí Starého Města, jako je Staroměstské náměstí a Karlův most.

Jaké jsou další zajímavosti a tipy pro návštěvu kolovny v Praze?

Další zajímavostí při návštěvě Kolovny v Praze je její autentická atmosféra. Interiér restaurace je zdoben tradičními prvky českého venkova, což dodává prostoru jedinečný a příjemný pocit. Navíc, Kolovna se nachází nedaleko od několika turistických atrakcí, jako je Karlův most a Staroměstské náměstí, což umožňuje snadnou kombinaci s prohlídkou památek. Doporučujeme si stůl rezervovat předem, zejména ve večerních hodinách a o víkendech, protože popularita Kolovny způsobuje vyšší vytíženost. Při cestě do Kolovny můžete využít veřejnou dopravu - nejbližší tramvajová zastávka je Malostranské náměstí (linky 12, 15, 20) a nejbližší stanice metra je Malostranská (linka A).

Publikováno: 07. 02. 2024

Kategorie: jídlo a nápoje

Autor: Jindřich Zeman

Tagy: kolovna | restaurace v praze