Výhodná akce na maliny - Skvělá nabídka pro milovníky jídla a nápojů!

Maliny V Akci

Výhody konzumace malin

Maliny jsou nejen lahodné, ale také prospěšné pro naše zdraví. Obsahují vysoké množství antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a snižují riziko vzniku chronických onemocnění jako je například rakovina. Dále obsahují vlákninu, která podporuje trávení a zlepšuje střevní mikroflóru. Maliny jsou bohatým zdrojem vitaminu C, který posiluje imunitní systém a podporuje zdravou kůži. Díky svému nízkému obsahu kalorií jsou ideálním doplňkem stravy při redukci váhy. Konzumace malin tedy může přinést celkové zlepšení našeho zdravotního stavu.

Nutriční hodnota malin

Maliny jsou nejen lahodným ovocem, ale také skvělým zdrojem živin pro naše tělo. Obsahují vysoké množství vitamínu C, který posiluje imunitní systém a podporuje zdravou kůži. Dále obsahují vlákninu, která podporuje trávení a udržuje střevní mikroflóru v rovnováze. Maliny jsou bohaté na antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály a snižují tak riziko vzniku chronických onemocnění. Obsahují také minerály jako draslík, hořčík a železo, které jsou důležité pro správnou funkci organismu. Díky své nízké energetické hodnotě jsou ideálním snackem pro ty, kteří dbají na svou postavu. Svojí chutí i nutriční hodnotou se maliny řadí mezi superpotraviny a mohou být skvělým doplňkem stravy pro každého milovníka zdravého životního stylu.

Recepty s malinami

Recepty s malinami jsou skvělým způsobem, jak si vychutnat tuto lahodnou a zdravou ovocnou pochoutku. Jedním z oblíbených receptů je například malinový cheesecake. K tomu budete potřebovat piškoty, másla, tvarohu, smetany na šlehání, cukru a samozřejmě čerstvé maliny. Piškoty rozdrolte a smíchejte s rozpuštěným máslem. Tuto směs vmáčkněte do formy a dejte péct. Mezitím smíchejte tvaroh s cukrem a přidejte šlehačku. Na závěr přidejte maliny a nechte cheesecake vychladit v lednici. Další možností je osvěžující malinový smoothie - stačí rozmixovat čerstvé maliny s jogurtem a medem. Takto můžete využít chutné maliny nejen jako dezert, ale i jako součást ranního smoothie plného vitamínů a antioxidantů.

Kde nakoupit kvalitní maliny

Kvalitní maliny můžete zakoupit v ovocných a zeleninových obchodech, na farmářských trzích nebo přímo u místních pěstitelů. Důležité je vybírat maliny, které jsou pevné, lesklé a bez známek plísně či plesnivosti. Doporučuje se preferovat sezonní a lokální odrůdy, které mají lepší chuť a nutriční hodnotu. Při nákupu je také vhodné dbát na to, aby byly maliny baleny správně a nepoškozeny během přepravy. Důvěryhodní prodejci často nabízejí čerstvé maliny ze svých farem nebo ovocných sadů, což zaručuje kvalitu produktu.

Jak správně skladovat maliny

Maliny jsou chutné a zdravé ovoce, které je důležité skladovat správně, aby si uchovaly svou čerstvost co nejdéle. Nejlepší je maliny skladovat v chladničce, ideálně ve speciálních nádobách s prodyšným víkem nebo na talíři pokrytém papírovým ubrouskem. Před uložením maliny nenamáčejte do vody, stačí je jemně opláchnout a osušit. Pokud máte více malin než spotřebujete najednou, můžete je také zamrazit. Rozložte je na plech potažený pečicím papírem a dejte do mrazničky. Jakmile se zmrazí, přesuňte do uzavřených sáčků nebo dóz a skladujte opět v mrazničce. Takto uložené maliny si podrží chuť i vitamíny na delší dobu.

Tipy na využití malin v kuchyni

Maliny jsou skvělým ingrediencí, která může obohatit mnoho pokrmů a nápojů. Jedním z oblíbených způsobů využití malin je příprava osvěžujícího malinového dresinku na salát. Stačí rozmixovat maliny s olivovým olejem, octem, medem a solí a máte hotovo! Maliny se skvěle hodí i do smoothie nebo jako ozdoba na dortech či dezertech. Pro milovníky sladkých dobrot je skvělou volbou také příprava domácí malinové marmelády bez konzervantů. Jedině tak si zachováte plnou chuť a výživné látky malin.

Publikováno: 28. 05. 2024

Kategorie: jídlo a nápoje

Autor: Jitka Novotná

Tagy: maliny v akci | raspberries on sale