Olomoucký humr: Kde si pochutnat na nejlepších mořských plodech?

Lobster Olomouc

Olomoucká restaurace scéna

Olomouc, perla Hané, láká nejen svou bohatou historií a úchvatnou architekturou, ale také pestrou gastronomickou scénou. Restaurace v Olomouci nabízejí širokou škálu chutí a stylů, od tradiční české kuchyně po moderní gastronomické zážitky. Ať už toužíte po vydatném obědě, romantické večeři nebo jen po šálku dobré kávy, v Olomouci si zaručeně přijdete na své.

Milovníci mořských plodů by si neměli nechat ujít příležitost ochutnat humra v některé z olomouckých restaurací. Ačkoliv se Olomouc nenachází přímo u moře, čerstvé ryby a mořské plody se sem dovážejí pravidelně, a tak si na lahodném humrovi můžete pochutnat i v srdci Hané.

Restaurace v Olomouci se pyšní nejen kvalitními surovinami, ale také šikovností a kreativitou svých kuchařů. Mnoho podniků se zaměřuje na moderní pojetí české kuchyně, která tradiční recepty obohacuje o nové chutě a trendy. Vychutnat si tak můžete například svíčkovou připravenou metodou sous-vide nebo kachnu s variací na zelí a knedlíky.

Tradiční speciality Olomouce

Olomouc, hanácká metropole, láká nejen svou bohatou historií a úchvatnou architekturou, ale také svými gastronomickými poklady. Ať už jste milovníkem tradiční české kuchyně nebo rádi objevujete nové chutě, restaurace v Olomouci vám nabídnou nezapomenutelný kulinářský zážitek. Jedním z nezaměnitelných symbolů Olomouce je bezesporu tvarůžek, známý také jako olomoucké syrečky. Tento zrající sýr s výraznou vůní a chutí je opravdovou lahůdkou pro otrlé. Ochutnat ho můžete v mnoha podobách – klasicky s chlebem a cibulí, naložený v pivním těstíčku nebo jako součást originálních pokrmů, které pro vás připraví šikovní kuchaři v olomouckých restauracích. Kromě tvarůžků na vás v Olomouci čeká i další tradiční pochoutka – hanácké koláče. Tyto nadýchané koláče plněné tvarohem, mákem nebo povidly jsou neodmyslitelnou součástí hanácké kuchyně a zaručeně potěší vaše chuťové pohárky. Ať už si vyberete klasickou restauraci s tradiční českou kuchyní, moderní bistro s kreativním menu nebo útulnou kavárnu s domácími dezerty, v Olomouci si zaručeně pochutnáte.

Moderní restaurace v centru

Olomouc, město s bohatou historií a pulzující gastronomií, se může pochlubit i rostoucí scénou moderních restaurací. Jednou z perel, která láká milovníky lahodných pokrmů, je restaurace Lobster Olomouc. Tento podnik s moderním interiérem a příjemnou atmosférou si zakládá na čerstvých surovinách a originálních receptech. V nabídce nechybí ani speciality z humrů, které jsou pro Lobster Olomouc typické.

Olomouc nabízí širokou škálu restaurací pro každý vkus a rozpočet. Ať už hledáte romantickou večeři pro dva, posezení s přáteli nebo rodinný oběd, v centru Olomouce si jistě vyberete. Mnoho restaurací v Olomouci se specializuje na tradiční českou kuchyni, ale najdete zde i podniky s mezinárodní kuchyní, vegetariánské restaurace a moderní bistra.

Kavárny a cukrárny

Olomouc, to není jenom perla Hané a historické centrum, ale taky ráj pro milovníky dobrého jídla a pití. A co si dát po procházce po Horním náměstí nebo návštěvě Sloupu Nejsvětější Trojice? Jasně, že něco sladkého! Olomoucké kavárny a cukrárny vás zlákají na voňavou kávu, lahodné dorty a dezerty. A pokud máte chuť na něco speciálního, zkuste třeba dortík s motivem olomouckých tvarůžků. Nebojte, tentokrát to s "voňavostí" nepřeháníme, slibujeme!

Ať už hledáte moderní kavárnu s výběrovou kávou a raw dezerty, nebo tradiční cukrárnu s větrníkem a rakvičkou, v Olomouci si určitě vyberete. Místní restaurace vás zase překvapí svou nabídkou, ve které nechybí ani speciality z lokálních surovin. A kdo ví, třeba v některé z nich narazíte i na netradiční spojení chutí - co takhle burger s humřím masem a olomouckými tvarůžky?

Bary a noční život

Olomouc není jen městem s bohatou historií a kulturou, ale také místem s pulzujícím nočním životem. Ať už hledáte stylový koktejlový bar, tradiční českou hospůdku s pivem nebo moderní klub s tanečním parketem, Olomouc vás nezklame.

Srovnání restaurací s nabídkou humra v Olomouci
Název restaurace Cena humra Způsob úpravy Hodnocení na Google
Lobster Restaurant Olomouc 1200 Kč Grilovaný s česnekovým máslem 4.8 ⭐️
Rybářský Šenk 990 Kč Vařený s citronem a bylinkami 4.5 ⭐️

Milovníci dobrého jídla a pití by si neměli nechat ujít návštěvu některé z olomouckých restaurací. Za ochutnání stojí například specialita regionu - Olomoucké tvarůžky. Pokud ale toužíte po něčem exkluzivnějším, zarezervujte si stůl v restauraci specializující se na mořské plody a dopřejte si lahodného humra.

Po večeři se můžete přesunout do jednoho z mnoha barů. Na Horním náměstí a v přilehlých uličkách najdete širokou škálu podniků, od tradičních pivnic s nabídkou lokálních piv až po moderní bary s originálními koktejly. Oblíbené jsou také studentské kluby, které ožívají především ve čtvrtek, pátek a sobotu a nabízejí živou hudbu, DJs a tematické večírky.

Ať už se rozhodnete strávit večer jakkoliv, Olomouc vám zaručeně poskytne nezapomenutelný zážitek.

Tipy na oběd a večeři

Olomouc, město s bohatou historií a kulturou, je také rájem gurmánů. Ať už toužíte po rychlém obědě nebo luxusní večeři, restaurace v Olomouci uspokojí všechny chutě. Milovníci mořských plodů by si neměli nechat ujít specialitu, která si v Olomouci získává stále větší oblibu – humra.

Překvapivě, nemusíte do luxusní restaurace, abyste si pochutnali na čerstvém humrovi. Několik podniků v centru města nabízí cenově dostupné humří speciality. Vyzkoušejte například humří panini s avokádem a rajčaty, ideální pro lehký oběd. Pokud dáváte přednost klasice, objednejte si grilovaného humra s bylinkovým máslem a šťouchanými bramborami.

Pro romantickou večeři zvolte některou z elegantních restaurací s nabídkou humřích specialit. Doporučujeme rezervaci předem, zvláště o víkendu. Nechte se hýčkat vynikající kuchyní a prvotřídní obsluhou.

Rozpočet na stravování v Olomouci

Olomouc, město s bohatou historií a kulturou, láká k návštěvě i svými gastronomickými zážitky. Ať už toužíte po tradiční české kuchyni, nebo dáváte přednost mezinárodním specialitám, restaurace v Olomouci uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky.

Pokud jde o rozpočet na stravování, Olomouc příjemně překvapí. Ceny v restauracích jsou zde obecně nižší než v Praze či Brně, a přitom si kvalita jídla nezadá s těmi nejlepšími podniky. Za obědové menu seženete v průměru od 150 Kč, večeře vás pak vyjde zhruba na 300 Kč a více, záleží na typu restaurace a vašich preferencích. Samozřejmě, pokud toužíte po luxusnějším zážitku, najdete zde i restaurace s vyšší cenovou hladinou.

A co takhle ochutnat místní specialitu? Olomouc je známá svými sýrovými tvarůžky, ale věděli jste, že zde můžete ochutnat i humra? Ano, čtete správně! Některé restaurace v Olomouci zařadily do svého menu i tento delikátní pokrm. Cena za humra se liší dle velikosti a způsobu přípravy, počítejte ale s částkou od 800 Kč výše.

Ať už se rozhodnete pro tradiční českou kuchyni, mezinárodní speciality nebo si dopřejete luxusní večeři s humrem, v Olomouci si zaručeně pochutnáte.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: jídlo a nápoje

Autor: Jindřich Zeman

Tagy: lobster olomouc | restaurace v olomouci