U Medvídků: Pivnice v Praze nabízí skvělé jídlo a nápoje

U Medvídků

Historie pivnice "U Medvídků" v Praze

Pivnice "U Medvídků" je jednou z nejstarších a nejznámějších pivnic v Praze. Její historie sahá až do roku 1466, kdy byla poprvé zmíněna jako součást pivovaru U Medvídků. Původní budova pivnice byla postavena v renesančním stylu a dodnes se dochovaly její unikátní historické prvky. Během své existence prošla několika přestavbami, ale stále si udržuje svou autentičnost a tradici. Pivnice "U Medvídků" je důležitou součástí pražského kulturního dědictví a přitahuje jak místní obyvatele, tak turisty z celého světa.

Tradiční česká kuchyně v pivnici "U Medvídků"

V pivnici "U Medvídků" můžete ochutnat tradiční českou kuchyni, která je proslulá svou chutí a bohatými příchutěmi. Na jídelním lístku najdete široký výběr pokrmů, jako jsou vepřové koleno s kysaným zelím a knedlíky, svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem nebo tradiční českou gulášovou polévku. Pivnice také nabízí různé druhy grilovaných mas, jako je pečená kachna nebo grilované žebro. Pro milovníky ryb jsou zde připraveny i speciality z mražených ryb, jako například smažený kapr nebo losos na grilu. Všechny pokrmy jsou připravovány z čerstvých surovin a podávány s lahodnými omáčkami a přílohami.

Speciality z mražených ryb v nabídce pivnice

Pivnice "U Medvídků" v Praze je známá nejen svou bohatou nabídkou tradiční české kuchyně, ale také specialitami z mražených ryb. V jejich menu najdete široký výběr chutných pokrmů připravených z čerstvých a kvalitních ryb. Mezi oblíbené speciality patří například grilovaný losos s bylinkovým máslem, smažený treska s hranolkami nebo pikantní rybí polévka. Pivnice "U Medvídků" dbá na to, aby všechny ryby byly pečlivě vybrány a správně uloženy ve mrazícím boxu, což zajišťuje jejich čerstvost a vynikající chuť. Pro milovníky mořských plodů je tato pivnice skutečným rájem, který si rozhodně nesmíte nechat ujít při návštěvě Prahy.

Kvalitní piva a nápoje v pivnici "U Medvídků"

V pivnici "U Medvídků" v Praze si můžete vychutnat širokou nabídku kvalitních piv a nápojů. Pivovar "U Medvídků" je známý svou dlouhou tradicí vaření piva, která sahá až do roku 1466. Zde si můžete vychutnat jejich nejznámější specialitu - X33, což je silné pivo s obsahem alkoholu 12,6%. Kromě toho nabízí pivnice také další druhy piva, jako například tmavé speciální pivo Oldgott Barrique s přídavkem dubových špalků, které mu dodávají unikátní chuť. Pro ty, kteří preferují lehčí pivo, je zde také možnost ochutnat světlý ležák nebo nefiltrovaný desítkař. Pokud neholdujete pivu, můžete si vybrat z bohaté nabídky nealkoholických nápojů a limonád. Celkově je v pivnici "U Medvídků" pro každého návštěvníka něco vhodného.

Atmosféra a prostředí pivnice "U Medvídků"

Atmosféra pivnice "U Medvídků" v Praze je jedinečná a autentická. Pivnice se nachází v historickém domě, který pochází z 15. století. Interiér je zdoben dřevem a tradičními prvky českého venkova, což dodává prostoru příjemnou atmosféru.

Pivnice disponuje několika sály, které jsou vhodné pro různé příležitosti - od rodinných oslav po firemní večírky. V letních měsících je možnost posedět také na venkovní terase s výhledem na okolní historické uličky.

Při návštěvě pivnice "U Medvídků" se budete cítit jako doma díky přátelskému personálu, který se o vás postará s úsměvem na tváři. Kromě toho zde často hraje živá hudba, což přispívá k neformální a veselé atmosféře.

Pro milovníky tradice a historie je pivnice "U Medvídků" skutečným pokladem. Každý koutek tohoto místa vypráví svůj příběh a nabídne vám jedinečný zážitek z tradiční české pohostinnosti.

Jak navštívit pivnici "U Medvídků" v Praze

Pokud se chystáte navštívit pivnici "U Medvídků" v Praze, je nejlepší rezervovat si stůl předem. Pivnice se nachází na adrese Na Perštýně 7, v blízkosti Staroměstského náměstí. Nejbližší tramvajová zastávka je Karlovy lázně. Pivnice je otevřená denně od 11:00 do půlnoci. Nabízí jak venkovní posezení na terase, tak i tradiční prostor uvnitř s historickým interiérem. Vzhledem k její popularitě je vhodné mít rezervaci, zejména ve večerních hodinách a o víkendech.

Publikováno: 18. 02. 2024

Kategorie: jídlo a nápoje

Autor: Jitka Novotná

Tagy: u medvídků | pivnice v praze